Lex Monitor

Prawo nie znosi stagnacji, szczególnie w zakresie urządzeń przesyłowych, gdzie zmiany w wykładni potrafią nieźle namieszać.

Jeszcze niedawno decyzja wywłaszczeniowa była skarbem dla przedsiębiorcy, dziś pozostaje ważna, jednak nie zawsze musi prowadzić do korzystnych efektów. Podobnie pozew o zapłatę wynagrodzenia za bezumowne korzystanie z nieruchomości – przerywał bieg zasiedzenia służebności, a dziś już nie przerywa (chyba, że coś zmieni Sąd Najwyższy w składzie siedmiu sędziów).

W blogu udostępniam e-booki, które niestety również dezaktualizują się. W związku z tym przystąpiłem do ich wymiany. Na pierwszy ogień poszły „Pierwsze pisma”, których nową wersję można pobrać już dziś. Wkrótce będą kolejne.

Jest jeszcze jedna rzecz, a prawdę mówiąc wiele, ale w jednym miejscu. To miejsce oczywiście wirtualne – Lex Monitor, czyli strona, na której znajdziesz najświeższe wpisy z kilkudziesięciu wartościowych blogów prawniczych.

Wasze problemy z pewnością nie ograniczają się do służebności przesyłu. Dla przykładu Wasz współmałżonek pomylił się w podatkach i trzeba skorygować… nie musicie już dzwonić do znajomego podsekretarza stanu 🙂 wystarczy poszukać blogera specjalisty w tym zakresie. Blogi oczywiście nie zastąpią tradycyjnych porad prawnych, jednak umiejętne wykorzystanie ich treści pozwala wiele osiągnąć.

Zachęcam zatem do czytania blogów… oczywiście, jak już wrócicie znad morza i z gór, bo żal marnować takiej pogody 🙂

Piotr Zamroch

Specjalizuję się w prawnych aspektach budowy, konserwacji i remontów urządzeń przesyłowych każdego rodzaju, na etapach ich prawnej lokalizacji, pozyskiwania praw do nieruchomości w trybie dobrowolnym i przymusowym oraz określania wartości wynagrodzeń i odszkodowań związanych z ograniczeniem prawa własności.

Podobne artykuły

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *