Piotr Zamroch

Specjalizuję się w prawnych aspektach budowy, konserwacji i remontów urządzeń przesyłowych każdego rodzaju, na etapach ich prawnej lokalizacji, pozyskiwania praw do nieruchomości w trybie dobrowolnym i przymusowym oraz określania wartości wynagrodzeń i odszkodowań związanych z ograniczeniem prawa własności.

Podobne artykuły

 1. Agnieszka pisze:

  Miłego urlopu. Mam nadzieję, że powitamy Pana informacją, że jest już uzasadnienie do III CZP 87/13 🙂

 2. Katarzyna pisze:

  Panorama na zdjęciu to chyba Sztokholm? Doskonały wybór na obecne upały, tam jest teraz zdecydowanie przyjemniej:)

 3. grażyna pisze:

  Udanego wypoczynku!

 4. Sławomir Flettner pisze:

  Witam Panie Piotrze no i mamy katastrofę! Proszę przeczytać uchwałę sądu w naszej sprawie.
  III CZP 107/13Skład 3 sędziówData orzeczenia: 6 czerwca 2014 r.
  1. Czy w sprawie z wniosku właściciela nieruchomości wszczętej na podstawie art. 305[2] § 2 k.c. zachodzi konieczność ustanowienia służebności przesyłu dla właściwego korzystania przez przedsiębiorcę przesyłowego z urządzeń, o których mowa w art. 49 § 1, w wypadku gdy legitymuje się on decyzją wydaną na rzecz poprzednika prawnego na podstawie art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 12 marca 1958 r. o zasadach i trybie wywłaszczania nieruchomości (jedn. tekst: Dz.U. z 1974 r. Nr 10, poz. 64 ze zm.);
  a w razie pozytywnej odpowiedzi na pytanie 1,
  2. jaki w takim wypadku jest konieczny zakres prawa przedsiębiorcy przesyłowego, którego własność stanowią urządzenia, o których mowa w art. 49 § 1 do korzystania z nieruchomości obciążonej, zgodnie z przeznaczeniem tych urządzeń? Uchwała Sądu Najwyższego z dnia 6 czerwca 2014 r.
  Jeżeli przedsiębiorca będący właścicielem urządzeń wymienionych w art. 49 § 1 k.c. wykonuje uprawnienia wynikające z decyzji wydanej na rzecz jego poprzednika prawnego na podstawie art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 12 marca 1958 r. o zasadach i trybie wywłaszczania nieruchomości (jedn. tekst: Dz.U. z 1974 r. Nr 10, poz. 64 ze zm.), właściciel nieruchomości nie może żądać ustanowienia służebności przesyłu (art. 305[2] § 2 k.c.).szczegóły…

  • Piotr Zamroch pisze:

   Panie Sławomirze,
   nie ma katastrofy, to było przewidywalne następstwo uchwały III CZP 87/13. Uchwała dotyczy wyłącznie przypadków, gdy przedsiębiorca posiada decyzję ograniczającą własność.

 5. emil pisze:

  udanego urlopu

 6. W Szwecji króluje energia atomowa, więc może będzie coś o promieniowaniu 🙂

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *