O mnie
Kim jestem
Mój dziadek był mistrzem murarskim. Ludzie go poważali, bo pracował ciężko i rzetelnie, nierzadko pomagał za darmo. Zawsze uczył mnie, podobnie jak moi rodzice, że talent to dar, który pozwala nam się realizować, ale też odpowiedzialność wobec innych, obowiązek dzielenia się nim i ciągłego doskonalenia.
Te idee towarzyszą w mojej pracy prawniczej od samego początku i dziś mogę z pełnym przekonaniem powiedzieć, że w moim prawniczym rzemiośle jestem godnym następcą swojego dziadka. On budował domy, ja buduję poczucie bezpieczeństwa moich Klientów. Naszym celem nigdy nie było zarabianie pieniędzy – wynagrodzenie jest efektem dobrze wykonanej usługi, a nie celem samym w sobie.
Najwyższy poziom usług jest możliwy tylko dzięki pasji i specjalizacji. Ja znalazłem je obie w tematyce urządzeń przesyłowych, która zawładnęła moim życiem zawodowym kilkanaście lat temu i… tak już zostanie.
Czas wolny poświęcam przede wszystkim rodzinie – żonie Patrycji i dwójce nastolatków: Poli i Brunowi, dzielnie wspieranych przez koty i psy, których w naszym domu zawsze jest sporo :). Uwielbiam dobrą kawę, cascarę i yerba mate – bez nich musiałbym chyba zakończyć praktykę prawniczą :). Staram się możliwie często odwiedzać moje ulubione góry: od Tatr, przez Karkonosze po Dolomity.
Co robię
Specjalizuję się w prawnych aspektach budowy, konserwacji i remontów urządzeń przesyłowych każdego rodzaju, na etapach ich prawnej lokalizacji, pozyskiwania praw do nieruchomości w trybie dobrowolnym i przymusowym oraz określania wartości wynagrodzeń i odszkodowań związanych z ograniczeniem prawa własności.
Prowadzę kancelarię butikową, co oznacza, iż koncentruję się – wspólnie z pozostałymi radcami prawnymi z mojego zespołu – wyłącznie w problematyce prawnej dotyczącej urządzeń przesyłowych. Jasno zdefiniowania specjalizacja pozwoliła nam przez lata zbudować unikalną wiedzę i doświadczenie, które wykorzystujemy w obsłudze naszych Klientów – operatorów sieci: ciepłowniczych, gazowych, elektroenergetycznych, wodociągowych i telekomunikacyjnych.
Wiedzą i doświadczeniem dzielę się przez bloga, którego czytasz, ale też na wielu szkoleniach warsztatowych, które prowadzę od 2011 r. Od 2017 r. współorganizuję ponadto konferencję dotyczącą problematyki urządzeń przesyłowych wspólnie z Pulsem Biznesu. To wydarzenie cieszy się dużą popularnością we wszystkich branżach przesyłowych.
Tematyką urządzeń przesyłowych zajmuję się w mojej praktyce prawniczej na co dzień, prowadzę negocjacje i reprezentuję klientów w postępowaniach sądowych. Współpracuję z Izbą Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie, publikuję artykuły w prasie branżowej oraz na portalach internetowych, komentuję orzeczenia Sądu Najwyższego dla Rzeczpospolitej.