Korytarze przesyłowe – projekt z 6 czerwca 2012

Jak wiesz, Ministerstwo Gospodarki opracowuje projekt ustawy o korytarzach przesyłowych. To ważna ustawa, a jej zadaniem ma być kompleksowe uregulowanie kwestii związanych z budową i eksploatacją urządzeń przesyłowych.

Muszę przyznać, że działanie Ministerstwa  jest dla mnie budujące. Okazuje się bowiem, że nasze Państwo potrafi słuchać.

Poprzedni projekt z 19 stycznia 2012 r. został przedstawiony organizacjom społecznym i izbom gospodarczym w celu zgłaszania uwag. Wpłynęło wiele wartościowych pism, zawierających nieraz gruntowną, jednak zasłużoną krytykę.

Reakcja była prawidłowa. Opublikowany projekt z 6 czerwca 2012 r. różni się od poprzednika znacząco na korzyść. Uwzględniono wiele postulatów i usunięto najbardziej rażące nieprawidłowości.

To oczywiście nie oznacza końca prac, jest to jednak duży krok naprzód. Zapraszam Cię do zapoznania się z projektem, jego uzasadnieniem i oceną skutków regulacji w zakładce Prace ustawodawcze.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Publikując komentarz przekazujesz Kancelarii swoje dane osobowe, w tym imię i nazwisko, pseudonim, numer IP, swój adres e-mail i ewentualnie adres strony internetowej. Podanie tych danych jest dobrowolne, ale bez ich przekazania nie będę mógł odpowiedzieć na Twój komentarz. Widoczny na stronie będzie wyłącznie podpis, data opublikowania komentarza oraz ewentualnie adres podanej przez Ciebie witryny internetowej. Administratorem Twoich danych osobowych stanie się Sienkiewicz i Zamroch Radcowie prawni sp.p. (ul. Warszawska 4/3, 87-100 Toruń). Twoje dane osobowe będą przez nas przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na komentarz. Szanujemy Twoją prywatność - dane nie będą przekazywane do innych podmiotów, za wyjątkiem podmiotu obsługującego niniejszy formularz oraz naszą pocztę e-mail. Dane będziemy przechowywać przez okres publikacji komentarza – po tym okresie zostaną usunięte. W każdym czasie możesz się również zwrócić do Kancelarii z żądaniem sprostowania, usunięcia swoich danych, wniesienia sprzeciwu, przeniesienia do innego podmiotu lub ograniczenia ich przetwarzania – wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres: radcowie@radcowie.biz. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia ogólnego o przetwarzaniu danych osobowych (RODO). Jeżeli według Ciebie Twoje dane są przetwarzane nieprawidłowo, masz prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: