Szkolenie obrona przed roszczeniami – FRR

Dwa tygodnie temu informowałem Cię o szkoleniu, jakie przeprowadzę dla Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie w przedmiocie obrony przed roszczeniami właścicieli nieruchomości, na których zlokalizowane są urządzenia przesyłowe.

W komentarzach pytaliście o możliwość uczestniczenia w takim szkoleniu – niestety IGCP prowadzi działalność tylko dla swoich członków.

Mam jednak dobrą wiadomość!

Wspólnie z Fundacją Rozwoju Rachunkowości, organizacją zajmującą się prowadzeniem szkoleń między innymi w zakresie prawa energetycznego, organizujemy spotkanie w tym przedmiocie 2 sierpnia 2012 r. w Warszawie. Do współpracy z FRR zachęcił mnie profesjonalizm z jakim organizowała wcześniej szkolenia oraz przystępna cena.

Jeżeli jesteś zainteresowany udziałem w szkoleniu, tutaj możesz zapoznać się bliżej z ofertą.

Piotr Zamroch

Specjalizuję się w prawnych aspektach budowy, konserwacji i remontów urządzeń przesyłowych każdego rodzaju, na etapach ich prawnej lokalizacji, pozyskiwania praw do nieruchomości w trybie dobrowolnym i przymusowym oraz określania wartości wynagrodzeń i odszkodowań związanych z ograniczeniem prawa własności.

Podobne artykuły

3 Komentarze do tego wpisu post

 1. Katarzyna pisze:

  Mam wrażenie, ze to raczej właścicielom nieruchomości przydałaby się obrona przed pazernością firm okupujących ich działki a nie odwrotnie… Firmy świetnie sobie przecież radzą i z wielkim powodzeniem unikają wypłacania należnych odszkodowań. Dostali już prawo do zasiedzenia które w praktyce rozwiązuje 90% ich problemów, czego jeszcze chcą i w czym jeszcze trzeba im pomagać…?
  Chcą się wykpić z tych pozostałych 10% więc prawnicy śpieszą na pomoc.
  … a to Polska właśnie.

  • Piotr Zamroch pisze:

   Pani Katarzyno!
   Z pewnością właścicielom nieruchomości przydałyby się szkolenia, bo rzeczywiście przedsiębiorstwa posiadają wykwalifikowaną obsługę, a przynajmniej środki na zaangażowanie prawnika. Proszę zauważyć, że pisząc tego bloga i udostępniając liczne materiały staram się dzielić wiedzą ze wszystkimi – i właścicielami, i przedsiębiorcami. To jest rynek – jeżeli firmy szkoleniowe zostaną poinformowane o zapotrzebowaniu na szkolenia dla właścicieli nieruchomości, z pewnością zaraz pojawi się taki produkt. Można też rozważyć zakładania stowarzyszeń, czy inne formy organizacji właścicieli nieruchomości – takim podmiotom łatwiej przekazywać wiedzę i organizować szkolenia przy minimalizacji ich kosztów.
   Patrzy Pani na problem tylko w zakresie energii elektrycznej – wielokrotnie to już podkreślałem – słupy to najczęstszy przypadek, jednak przesył odbywa się także w zakresie gazu, ciepła, wody, kanalizacji, telekomunikacji itp. Większość urządzeń jest podziemna a wówczas o zasiedzenie nie jest tak łatwo. Nie każde przedsiębiorstwo przesyłowe ma też budżet jak Energa-Operator czy Enea. Nie ma mowy o 90% wygranych sporów.
   Prawnicy nie są od naprawiania świata – nie ma powodu dla odmowy pomocy którejkolwiek ze stron sporu, podobnie jak i prowadzenie szkoleń. Ze swojej strony mogę Panią zapewnić, że zupełnie za darmo pomogłem wielu właścicielom nieruchomości. Jeżeli mogę Pani pomóc merytorycznie, proszę pisać w komentarzach, może inni skorzystają z treści tych wpisów, o tym jaka jest Polska nie ma co rozmawiać, nikomu tym nie pomożemy.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *