Szkolenie dla Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie

W krótkiej notce o sobie napisałem o szkoleniach, jakie prowadzę na temat urządzeń przesyłowych oraz praw do nieruchomości, na których je wybudowano. Najbliższe szkolenie odbędzie się w Łodzi, a przeprowadzę je dla przedsiębiorców ciepłowniczych zrzeszonych w Izbie Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie.

Izba jest bardzo aktywna w zakresie prac ustawodawczych między innymi w zakresie służebności przesyłu i korytarzy przesyłowych, a jej inicjatywy zmierzają do poprawienia jakości i efektywności ogrzewania sieciowego.

Na szkoleniu będziemy rozmawiać przede wszystkim o tym, kiedy można i warto się bronić, a kiedy należy zakończyć spór z właścicielem szybką ugodą.

Na pierwszym terminie nie ma już wolnych miejsc, zachęcam Cię jednak być przeczytał program szkolenia i wziął udziału w kolejnym spotkaniu.

Po powrocie podzielę się z Tobą refleksjami i częścią ekskluzywnych materiałów, które przygotowałem.

{ 9 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Sylwia Maj 30, 2012 o 20:43

Zapraszam do Trójmiasta również:)

Odpowiedz

Piotr Zamroch Maj 30, 2012 o 21:01

Dziękuję za zaproszenie. Szkolenia to świetna okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń, a poza tym wizyta w Trójmieście jest przyjemnością samą w sobie 🙂

Odpowiedz

Konrad Maj 31, 2012 o 20:06

Też bym się wybrał na takie szkolenie

Odpowiedz

Piotr Zamroch Czerwiec 1, 2012 o 07:46

Panie Konradzie!
To szkolenie jest adresowane dla przedsiębiorców ciepłowniczych zrzeszonych w ramach Izby, jednak we wrześniu prawdopodobnie będę prowadził szkolenie z tej tematyki dostępne dla wszystkich chętnych.
Niezależnie od tego zapraszam na mojego bloga, część materiałów opublikuję, zawsze też zachęcam do dyskusji w komentarzach, często pojawiają się w niej nowe ciekawe aspekty omawianego problemu.

Odpowiedz

Małgorzata Czerwiec 1, 2012 o 11:03

Czy jest możliwość rozszerzyć tematykę takiego szkolenia na urządzenia elektroenergetyczne? Tu również jest duże zapotrzebowanie

Odpowiedz

Konrad Czerwiec 2, 2012 o 15:11

Ogólnie rzecz biorąc, wątek historyczny służebności przesyłu nie jest istotnym aspektem tej tematyki. Aczkolwiek wydaje mi się iż warto poruszyć tą kwestie. Zastanawiając się kto stworzył tą instytucję zacząłem szukać, i tak sięgając do „prawa rzymskiego” odnalazłem/przypomniałem sobie iż w prawodawstwie rzymskim istniały dwa rodzaje służebności gruntowej (servitutes praediorum) tj.;

służebności wiejskie (servitutes praediorum rusticorum);
służebności miejskie (servitutes praediorum urbanorum).

I w kategoriach służebności wiejskich zaliczona jest służebność wodociągu (servitus aquaeductus), tj. przeprowadzania rur wodociągowych przez cudzy grunt.
Moja wypowiedź może nie jest adekwatna do niniejszego wpisu, ale myślę ze warto było ta kwestie poruszyć. Jeśli będzie Pan uważał że jest nie na miejscu to proszę o usunięcie.

Pozdrawiam
Konrad Kułaczkowski

Odpowiedz

Piotr Zamroch Czerwiec 3, 2012 o 19:06

Zrozumienie służebności nie jest proste i pewnie odwołanie się do jej historii może to ułatwić, muszę rozważyć wpis o tym – będzie ciekawy temat do dyskusji i poszukiwań. Szkolenie jednak będę prowadził w możliwie praktycznym aspekcie.

Odpowiedz

Krystyna Marzec 11, 2013 o 07:54

Jestem współwłaścicielką gospodarstwa rolnego. W latach 70-siątych na pięknie położonej działce, zainstalowano transformator i dwa słupy energetyczne. W ten sposób zajęto nam działkę o powierzchni 5 arów i ogólnie dalsza część tej działki stała się mało atrakcyjna. Działka leży przy drodze głównej we wsi i można by wykorzystać ją do działalności gospodarczej. W obecnej sytuacji jest porośnięta trawą i nawet jej koszenie sprawia problemy. Trawa wokół słupów i transformatora wymaga koszenia ręcznego. Od zakładu energetycznego nie otrzymaliśmy żadnego odszkodowania czy też pieniędzy za użytkowanie. Jakie musimy podjąć kroki żeby uzyskac rekompensatę za zajęty grunt. Krystyna Gozdan

Odpowiedz

Piotr Zamroch Marzec 12, 2013 o 20:35

Pani Krystyno,
zachęcam do zapoznania się z ebookiem „Pierwsze pisma”, który udostępniłem na stronie bloga (pod moim zdjęciem). Tam jest to wszystko opisane wraz z wzorami pism.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

{ 1 trackback }

Poprzedni wpis:

Następny wpis: