Co można robić nie wychodząc z domu?

Nie będę pisał o koronawirusie, choć oczywiście do niego nawiążę. Nie napiszę nic o sile wyższej, specustawach itp., bo to nie jest związane z moim blogiem – piszą o tym inni radcowie prawni z mojej kancelarii, szczególnie Karol Sienkiewicz i Agata Kicińska, którzy zajmują się sprawami w tej chwili najbardziej palącymi, czyli zarządzaniem spółkami i prawem pracy.

Zajrzyjcie na ich blogi, stale pracują, żeby dostarczać Wam wiedzy rzetelnie i możliwie szybko – czyli w istocie tym, czym zajmujemy się prowadząc nasze blogi już 10 lat, tylko że obecnie wszystko dzieje się kilka razy szybciej i ma inny ciężar gatunkowy.

Chciałbym napisać coś dla Was, żeby dać wyraz temu, że żyjemy w trudnym okresie, ale nadal musimy funkcjonować, utrzymywać nasze rodziny, myśleć o naszych firmach, o naszej pracy, naszych pracodawcach. Za jakiś czas pokonamy tego cholernego wirusa i będziemy odbudowywać normalność.

Obecnie ważne jest, żeby nie wypaść obiegu, żeby utrzymywać kontakt z naszymi sprawami zawodowymi, nadal czytać, nadal się rozwijać (a może teraz nawet bardziej intensywnie niż dotychczas). Ważne, żeby utrzymywać kontakt z innymi ludźmi, rozmawiać i budować przejściowo inną normalność. Oczywiście wszystko on-line, bo mamy obowiązek siedzieć w domu, żeby nie zarażać się nawzajem.

Co dla Was przygotowałem? Mały trening umysłowy i powtóreczkę z orzecznictwa Sądu Najwyższego. Taki mały kazus, w którym upchnąłem kilkanaście orzeczeń, a każde słowo może mieć znaczenie 🙂

Kazus możecie pobrać tutaj.

Zastanówcie się proszę, czy sąd orzekł prawidłowo – nie w kontekście Waszych przekonań :), ale przepisów prawa i ich wykładni w orzecznictwie Sądu Najwyższego.

Jeżeli taka forma ćwiczeń umysłowych przypadnie Wam do gustu, odeślijcie proszę odpowiedzi na mój adres mailowy: piotr.zamroch@radcowie.biz w formacie pliku tekstowego albo PDF.

Na odpowiedzi czekam do czwartku 26 marca. Osoby chętne do omówienia kazusu i porozmawiania o kierunkach orzeczniczych Sądu Najwyższego zaproszę na wideokonferencję, którą zorganizuję kilka dni później.

Mam nadzieję, że moja propozycja przypadnie Wam do gustu. Powodzenia 💪 i  do usłyszenia / zobaczenia on-line.

Piotr Zamroch
Podobne artykuły

  1. Jurek pisze:

    Te wyroki to (robienie laski złodziejom przesyłowym) ot cała prawda pseudo sądach i przestępcach w togach.

  2. Robert pisze:

    Witam, do sądu najwyższego wpłynęła kolejna skarga kasacyjna w sprawie uwzględniania lub nieuwzględniania w wysokości wynagrodzenia za ustanowienie służebności elementu strefy kontrolowanej sygnatura I CSK 169/20.

  3. Bogdan pisze:

    Skarga kasacyjna. Przeszkodą do jej rozpoznania może być wyłącznie niska wartość przedmiotu sporu, choć to tryb nieprocesowy i teoretycznie wartość nie gra tu roli. Pozdrawiam

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *