Decyzja administracyjna a służebność c.d.

Przedwczoraj informowałem Cię o ważnej uchwale, która miała zostać wydana dziś w sprawie stosunku decyzji administracyjnej do wniosku o ustanowienie służebności. Uchwała jest oczekiwana przez wiele osób, w praktyce bowiem pojawiają się wątpliwości, czy po przedłożeniu decyzji należy wnioski oddalać, czy też ustanawiać służebności o zubożonej treści.

Sąd Najwyższy dziś na rozprawie podjął jednak decyzję o jej odroczeniu, argumentując, iż w tym zakresie zostanie wydana uchwała składu siedmiu sędziów sprawie III CZP 87/13, która te kwestie omówi kompleksowo.

Według sędziego sprawozdawcy, prace nad uchwałą siódemkową są bardzo zaawansowane i należy się jej spodziewać w pierwszym półroczu 2014 r.

Uchwała w sprawie III CZP 87/13 będzie dotyczyła także możliwości posiadania prowadzącego do zasiedzenia przez przedsiębiorcę legitymującego się decyzją ograniczającą własność, zatem naprawdę warto czekać na to orzeczenie.

1_1

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Publikując komentarz przekazujesz Kancelarii swoje dane osobowe, w tym imię i nazwisko, pseudonim, numer IP, swój adres e-mail i ewentualnie adres strony internetowej. Podanie tych danych jest dobrowolne, ale bez ich przekazania nie będę mógł odpowiedzieć na Twój komentarz. Widoczny na stronie będzie wyłącznie podpis, data opublikowania komentarza oraz ewentualnie adres podanej przez Ciebie witryny internetowej. Administratorem Twoich danych osobowych stanie się Sienkiewicz i Zamroch Radcowie prawni sp.p. (ul. Warszawska 4/3, 87-100 Toruń). Twoje dane osobowe będą przez nas przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na komentarz. Szanujemy Twoją prywatność - dane nie będą przekazywane do innych podmiotów, za wyjątkiem podmiotu obsługującego niniejszy formularz oraz naszą pocztę e-mail. Dane będziemy przechowywać przez okres publikacji komentarza – po tym okresie zostaną usunięte. W każdym czasie możesz się również zwrócić do Kancelarii z żądaniem sprostowania, usunięcia swoich danych, wniesienia sprzeciwu, przeniesienia do innego podmiotu lub ograniczenia ich przetwarzania – wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres: radcowie@radcowie.biz. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia ogólnego o przetwarzaniu danych osobowych (RODO). Jeżeli według Ciebie Twoje dane są przetwarzane nieprawidłowo, masz prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: