Decyzja administracyjna a służebność c.d.

Przedwczoraj informowałem Cię o ważnej uchwale, która miała zostać wydana dziś w sprawie stosunku decyzji administracyjnej do wniosku o ustanowienie służebności. Uchwała jest oczekiwana przez wiele osób, w praktyce bowiem pojawiają się wątpliwości, czy po przedłożeniu decyzji należy wnioski oddalać, czy też ustanawiać służebności o zubożonej treści.

Sąd Najwyższy dziś na rozprawie podjął jednak decyzję o jej odroczeniu, argumentując, iż w tym zakresie zostanie wydana uchwała składu siedmiu sędziów sprawie III CZP 87/13, która te kwestie omówi kompleksowo.

Według sędziego sprawozdawcy, prace nad uchwałą siódemkową są bardzo zaawansowane i należy się jej spodziewać w pierwszym półroczu 2014 r.

Uchwała w sprawie III CZP 87/13 będzie dotyczyła także możliwości posiadania prowadzącego do zasiedzenia przez przedsiębiorcę legitymującego się decyzją ograniczającą własność, zatem naprawdę warto czekać na to orzeczenie.

1_1

Piotr Zamroch

Specjalizuję się w prawnych aspektach budowy, konserwacji i remontów urządzeń przesyłowych każdego rodzaju, na etapach ich prawnej lokalizacji, pozyskiwania praw do nieruchomości w trybie dobrowolnym i przymusowym oraz określania wartości wynagrodzeń i odszkodowań związanych z ograniczeniem prawa własności.

Podobne artykuły
Konferencja Puls Biznesu

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *