Powrót korytarzy przesyłowych

Kilka dni temu miałem okazję rozmawiać z osobą dobrze zorientowaną odnośnie toku prac nad projektem ustawy o korytarzach przesyłowych.

Według jej relacji, przez okres niemal pół roku, zatem od kiedy projekt został przekazany do międzyresortowych uzgodnień, nie zastanawiano się wcale nad jego porzuceniem, lecz były prowadzone intensywne negocjacje odnośnie ostatecznego kształtu ustawy.

Głównymi oponentami dla projektodawców byli przedstawiciele samorządu terytorialnego oraz ministerstwa transportu, budownictwa i gospodarki morskiej.

Projekt ustawy o korytarzach w zasadzie jest gotowy, jakkolwiek może podlegać jeszcze pewnym modyfikacjom.

Kluczowa dla jego dalszych losów jest decyzja premiera. W chwili, kiedy da zielone światło dla przedłożenia projektu Marszałkowi Sejmu, ruszą prace parlamentarne.

Obecnie ocenia się, że możliwą datą wejścia w życie ustawy jest 1 stycznia 2014 r.

Z uwagami poszczególnych ministerstwa możesz zapoznać się na stronie Rządowego Centrum Legislacji.

Piotr Zamroch

Specjalizuję się w prawnych aspektach budowy, konserwacji i remontów urządzeń przesyłowych każdego rodzaju, na etapach ich prawnej lokalizacji, pozyskiwania praw do nieruchomości w trybie dobrowolnym i przymusowym oraz określania wartości wynagrodzeń i odszkodowań związanych z ograniczeniem prawa własności.

Podobne artykuły

Komentarz do tego wpisu post

  1. […] poprzednim wpisie informowałem Cię o przystąpieniu do dalszych prac nad projektem ustawy o korytarzach […]

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *