Przewody na pierwszej stronie serwisu Gazety

Otworzyłem dziś wieczorem serwis internetowy Gazety, żeby zobaczyć czy Lewandowski cięgle gra w Bayernie, czy już przeszedł do Manchesteru, a tu proszę oskarowa noc i … stare kable.

Lektura artykułu raczej nieobowiązkowa, bo poza opisem sytuacji faktycznej nie zawiera żadnej analizy ani wniosków, podaję jednak link, bo rzadko temat jest tak eksponowany w „wiodących” mediach.

Ze swojej strony mogę dodać, że ta sprawa wcale nie jest wyjątkowa. Znam kilka innych, nie mniej dolegliwych dla właścicieli nieruchomości inwestycji w Warszawie.

Trzeba jednak też mieć na uwadze, że niektóre linie lokalizowano w przeszłości rzeczywiście w sposób uciążliwy dla właścicieli (a system nie sprzyjał pełnej rekompensacie), jednak część przebiegała w szczerym polu, dziś zaś obok nich stoją osiedla mieszkaniowe rozwijającej się stolicy.

Regulacja zaszłości w zakresie urządzeń przesyłowych to spory problem prawny, gospodarczy i polityczny. Jednak odnośnie do Warszawy, spójrzmy prawdzie w oczy – całe to miasto jest jednym wielkim problemem własnościowym.

20130905_110835_1

Piotr Zamroch

Specjalizuję się w prawnych aspektach budowy, konserwacji i remontów urządzeń przesyłowych każdego rodzaju, na etapach ich prawnej lokalizacji, pozyskiwania praw do nieruchomości w trybie dobrowolnym i przymusowym oraz określania wartości wynagrodzeń i odszkodowań związanych z ograniczeniem prawa własności.

Podobne artykuły
Konferencja Puls Biznesu

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *