O blogu

Witaj na moim blogu!

Do pisania bloga prawniczego zainspirował mnie swobodny przepływ wiedzy i doświadczeń w społeczeństwie informacyjnym. Zmiany techniczne i nasza obecność w globalnej sieci zmieniają definicję prawnika i jego klienta, tworząc nowe i unikalne relacje.

Moją pasją zawodową są problemy związane z urządzeniami przesyłowymi, w tym zakresie doradzam, negocjuję, prowadzę spory i szkolę. Posiadam wiedzę, którą na co dzień wykorzystuję w praktyce prawniczej i chcę się nią z Tobą podzielić, zapraszając do dyskusji w komentarzach.

Na blogu znajdziesz informacje o służebności przesyłu, korytarzach przesyłowych i bezumownym korzystaniu z nieruchomości. Postaram się także przybliżyć interesujący temat lokalizowania urządzeń przesyłowych w drogach publicznych oraz specyficzne rozwiązania prawne przewidziane przepisami prawa miejscowego.

Jeżeli dopiero poznajesz tematykę urządzeń przesyłowych, zapraszam do zapoznania się z podstawowymi pojęciami Bazie wiedzy. Znajdziesz tam również najnowsze orzeczenia Sądu Najwyższego i sądów powszechnych oraz akty prawne istotne dla tematyki przesyłu energii.