O blogu

Witaj na moim blogu!

Do pisania bloga prawniczego zainspirował mnie swobodny przepływ wiedzy i doświadczeń w społeczeństwie informacyjnym. Zmiany techniczne i nasza obecność w globalnej sieci zmieniają definicję prawnika i jego klienta, tworząc nowe i unikalne relacje.

Moją pasją zawodową są problemy związane z urządzeniami przesyłowymi, w tym zakresie doradzam, negocjuję, prowadzę spory i szkolę. Posiadam wiedzę, którą na co dzień wykorzystuję w praktyce prawniczej i chcę się nią z Tobą podzielić, zapraszając do dyskusji w komentarzach.

W blogu znajdziesz informacje o ustanowieniu służebności przesyłu, możliwości jej nabycia przez zasiedzenie, bezumownym korzystaniu z nieruchomości oraz ograniczeniu własności mocą decyzji administracyjnych. Omawiam także interesujący temat utrzymywania urządzeń przesyłowych w drogach publicznych oraz prawnej lokalizacji urządzeń i związanych z tym roszczeń.

Jeżeli dopiero poznajesz tematykę urządzeń przesyłowych, zapraszam do zapoznania się z podstawowymi pojęciami w Bazie wiedzy. Znajdziesz tam również orzeczenia Sądu Najwyższego i sądów powszechnych oraz akty prawne istotne dla tematyki przesyłu energii.