
Poprzedni wpis
Przerwanie biegu zasiedzenia - przed 03.08.2008 także przez żądanie zapłaty wynagrodzenia
Następny wpisKonkurs rozstrzygnięty!
Piotr Zamroch
Specjalizuję się w prawnych aspektach budowy, konserwacji i remontów urządzeń przesyłowych każdego rodzaju, na etapach ich prawnej lokalizacji, pozyskiwania praw do nieruchomości w trybie dobrowolnym i przymusowym oraz określania wartości wynagrodzeń i odszkodowań związanych z ograniczeniem prawa własności.
Podobne artykuły
Grunwald, jakem Sienkiewicz!
Ooo, mój ci on!
Taki sam miecz wbili gazownicy w nieogrodzoną działkę sąsiadującą z moją tydzień po tym jak wysłałam im uprzejme zapytanie o tytuł prawny do zajmowania mojej nieruchomości. Coś więc z tym wyzwaniem musi być na rzeczy:) Odpowiedzieliśmy już stanowczo na tę prowokację, a konkretnie zrobił to nasz pies – podbiegł do miecza, podniósł nogę i… powiedzmy, ze wyraził swoją dezaprobatę:)
Witam. Panie Piotrze, niestety nie udało mi się wyciągnąć informacji odnośnie ciśnienia
i strefy kontrolowanej gazociągu,widocznie uznali iż nie jest mi potrzebna taka informacja. Przeglądam link który mi pan podał i są tam trzy tabelki.
Jeśli przyjmie że jest to gazociąg średniego ciśnienia to czy mam przyjąć że strefa ochronna wynosi, aż 30 metrów bo jeśli tak,to 206 m x 30 m=6180 m/2 m?? czy to możliwe?(gazociąg wybudowany w 91r.) czy jako za słuszną było by przyjąć 3m jak wynika z drugiej tabelki?
Nie wiem ale myśl o 30 metrach mnie przeraża i mam nadzieje że żle odczytałem.
Myślę też że jeśli wyśle do gazowni pismo- nie z prośbą o informacji o ciśnieniu lecz z
kwotą za ustanowienie służebności przesyłu chętniej odpowiedzą na moje pytanie.
Rozporządzenie jest moim zdaniem trochę bałaganiarskie. Najpierw podaje się w nim definicje gazociągu średniego ciśnienia – do 0,5 MPa włącznie, a potem są te dwie tabele pokazujące szerokości stref dla gazociągu do 0,4 MPa i powyżej 0,4 MPa…
Czyli że średnie ciśnienie może mieć zarówno strefę 3 jak i 30 metrową – w zależności od tego czy to średnie ciśnienie to 0,4 czy np 0,45…
Panie Piotrze mam takie pytanie, odnoszace sie do powyzszego wpisu.
Czy za widoczne urzadzenie w rozumieniu art 292 kc moze byc uznany gazociag, ktory zostal oznaczony kiedys w latach jednym bialo-czerwony slupkiem na ktorym nie ma zadnego oznaczenia ze
dotyczy on gazociagu?
Na granicy mojej dzialki istnieje taki slupek..
Mialo byc kiedys w latach 80tych(:
Generalnie chodzi o to czy spelnia przeslanke widocznosci slupek z ktorego nijak nie wynika ze dotyczy on gazociagu?