Akcje, medale i muzeum, czyli historia na wakacje

Związki mojej kancelarii z energetyką to nie tylko ten blog. Jako pierwszy problematyką prawną wytwarzania i dystrybucji energii zajmował się mój wspólnik, Karol Sienkiewicz (obecnie skoncentrował się na dochodzeniu wierzytelności i prowadzi o tym popularnego bloga.)

Karol jest pasjonatem historii gospodarczej, a przed laty został członkiem Polskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Muzeum Energetyki, jakie działa przy Elektrowni Łaziska. Zachęcam Cię do odwiedzin w Muzeum zwłaszcza, że możesz to zrobić nie wstając z fotela na stronie www.muzeumenergetyki.pl.

Niedawno Karol podarował Muzeum wybity w latach 80. medal z okazji 80-lecia krakowskiej energetyki, a dzisiaj listonosz przyniósł do kancelarii list z podziękowaniami od Prezesa Towarzystwa, pana Zbigniewa Lorka, zawierający informację, że

„darowizna została umieszona w formie eksponatu Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych w gablocie i zaewidencjonowana w dokumentacji naszego Muzeum po nr. EA 6159”.

Warto pamiętać, że energetyka to nie tylko nowoczesne bloki czy ogromne linie przesyłowe.

Energetyka to także część naszej historii. Tak ja ta akcja Elektrowni Gródek (obecnie to część Koncernu Energetycznego ENEA SA), ze zbiorów Karola.

{ 4 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Maria Lipiec 12, 2012 o 08:52

Sorry, że mój komentarz nie jest n atemat, ale prosiłabym o odpowiedź lub osobny temat nt. komu należy zgłosić, że sąsiad podpiął się pod czyjąś linię czy jak to sie nazywa. Konkretnie problem dotyczy mojej babci, której sąsiedzi cos „remontowali” z kablami na korytarzu i od tego czasu moja babcia ma zawyżone i to znacznie rachunki za prąd. W jej spółdzielni już się to nieraz zdarzyło, że sąsiedzi się podpinali pod sąsiadów, ale nie wiem gdzie to zgłosić?

Odpowiedz

Piotr Zamroch Lipiec 12, 2012 o 08:59

Taką sytuację trzeba jak najszybciej zgłosić sprzedawcy prądu, on jest upoważniony do przeprowadzenia kontroli i nałożenia dodatkowych opłat z tytułu nielegalnego poboru energii.

Odpowiedz

Maciej Lipiec 23, 2012 o 07:21

mała uwaga 🙂 – Elektrownia Gródek to obecnie to część Koncernu Energetycznego ENEA S.A. – docoelowo Enea Wytwarzanie S.A.

Odpowiedz

Piotr Zamroch Lipiec 23, 2012 o 09:17

Dziękuję za zwrócenie uwagi 🙂

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: